Ana sayfa » Kültür & Sanat » Bütün Sene Çalışan Beyaz Yakalılar için En İyi Yaz Festivalleri
Kültür & Sanat

Bütün Sene Çalışan Beyaz Yakalılar için En İyi Yaz Festivalleri

Bütün Sene Çalışan Beyaz Yakalılar için En İyi Yaz Festivalleri

Yoğun bir çalışma sürecinden sonra doludizgin bir dinlenme ve eğlenme zamanına kimse hayır diyemez. Yazın renkli hayatı ve dinamizminden faydalanarak, yeni çalışma sezonuna stresten kurtulmuş, daha dinç ve mükemmel başlamak adına ilgi çekici yaz festivallerini şimdiden gezi planına eklemek gerekir. Müzik, sinema, halk oyunları, kültür sanat ve daha farklı organizasyonlara ev sahipliği yapan eşsiz yaz festivallerinden bazıları…

1. Müzik Coşturacak: Trakya Müzik Festivali

Trakya’da her yaz dönemi düzenlenen müzik festivaline bu yaz da değişik müzik kollarından katılım sağlanacak. Haluk Levent ve Kenan Doğulu gibi isimlerin katılacağı festivale değişik müzik türlerinin önde gelen grup ve sanatçıları katılacak. Erikli Plajı’nda yapılacak festivale yönelik biletler şimdiden satışa çıktı. Festival, Ağustos ayında yapılacak.

Etkinlik Tarihi: 1-2-3-4 Ağustos 2019

Etkinlik Hakkında Detaylı Bilgi

2. Gençlerle Doludizgin Festival: Samsun Gençlik Günleri

Geçen senelerde ilki düzenlenen festivalin bu sene ikincisi düzenlenecek. Haziran ayında yapılması beklenilen organizasyonda ünlü müzik grupları ve sanatçılarına yer veriliyor. Bu festivali eğlenceli hale getiren hususlardan biri de çeşitli sahne gösterilerinin yapılmasıdır.

Etkinlik Tarihi: 20-21-22-23 Haziran 2019

Etkinlik Hakkında Detaylı Bilgi

3. Deniz Güneş ve Kum: Kuşadası Gençlik Festivali

Kuşadası Gençlik Festivali

Her senenin Temmuz ayı içerisinde düzenlenen ve bu yıl üçüncüsü yapılacak olan Kuşadası Gençlik Festivali’ne 31 farklı grup katılacak. Bu grupların yaşatacağı müzik coşkusunun yanı sıra, Kuşadası’nın eşsiz manzarası eşliğinde geçirilecek dakikalar hem unutulmaz hem de farklı bir deneyim vaat ediyor.

Etkinlik Tarihi: 10-11-12-13 Temmuz 2019

Etkinlik Hakkında Detaylı Bilgi

4. Bodrum’da Müzik Gecesi: Bodrum Müzik Festivali

Her sene Ağustos ayında düzenlenen ve dünyanın farklı ülkelerinden gelen sanatçılara da yer verilen Bodrum Müzik Festivali, sadece müzik değil sinema meraklıları için de gösterilerin yapıldığı, harika ve unutulmaz festival organizasyonları arasında.

Etkinlik Tarihi: 22-23-24-25 Ağustos 2019

Etkinlik Hakkında Detaylı Bilgi

5. Filme Doyulacak: İstanbul Açık Hava Film Festivali

Halihazırda gösterimi devam eden ve yaz boyunca da sürecek olan film festivali en uzun sinema film gösterimi olarak da biliniyor. 35 farklı filmden oluşan program, açık havada izleyicilere sunuluyor. Birbirinden güzel manzaraların ortaya çıktığı açık hava film gösterimine sinema meraklıları ve farklı bir deneyim yaşamak isteyenler katılabilir.

Etkinlik Tarihi: 5 Haziran – 11 Eylül 2019

Etkinlik Hakkında Detaylı Bilgi

6. Kadim Festival: İstanbul Caz Festivali

İstanbul Caz Festivali

En eski festivallerden biri olan Caz Festivali bu yıl 25.kez yapılacak. 26 farklı müzik ustasının buluşacağı festivale caz, funk, rock gibi müzik türlerinin ustaları katılacak. Festival 26 Haziran’da başlıyor ve Temmuz’a kadar da devam edecek.

Etkinlik Tarihi: 26 Haziran – 17 Temmuz 2019

Etkinlik Hakkında Detaylı Bilgi

7. Aşk Atışmaları Kaçmaz: Kafkasör Festivali

Artvin’de düzenlenen ve geleneksel hale getirilen Kafkasör gösterileri hem çevre kentlerden hem de komşu ülkelerden birçok kişiyi ağırlıyor. Festivalin en ilgin çekici kısmı ise, aşık atışmaları. Ayrıca festivalde film ve tiyatro gösterileri, güreşler, sergiler, gastronomi fuarları ve halk oyunu gösteri gibi aktivitelere yer veriliyor. Festival 29 Haziran’da başlayacak ve Temmuz’un birinci haftası boyunca sürecek.

Etkinlik Tarihi: 28 Haziran – 1 Temmuz 2019

Etkinlik Hakkında Detaylı Bilgi

Festivallerin yanı sıra Melen Çayı’nda rafting yaparak büyük bir heyecan yaşamayı, Fethiye Ölüdeniz’de yamaç paraşütü ile adrenalini iliklerinize kadar hissetmeyi, ATV safari ile tabiatın derinliklerinde eşsiz bir gezi yapmayı, daha sakin bir dinlenme süreci için de doğayla baş başa kalınacak bir yerde kamp kurmayı düşünebilirsiniz.

Yorum Yazın

Yorum yazmak için tıklayın