fbpx
İş Hayatında Burçların Yeri

İş Hayatında Burçların Yeri

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İnsanın en önemli tercihleri arasında meslek seçimi önemli yer tutar. Mutlu olmak için iyi bir işte çalışıyor olmanın artısı çok yüksek. Ancak işin mevki ve maaşı ne olursa olsun kendi iç dünyamıza uygun olmayan bir işten asla mutluluk çıkması mümkün olmaz. Bize uygun olmayan işlerde mutluluk pozları vermek de şapkadan tavşan çıkarmaya benzer. Böyle bir mutluluk ise hayatın geri kalanına endişe ve mutsuzluk taşır. Bu gibi durumlarla muhatap olmamak için kendimizi çok yakından tanıyıp, doğru iş seçimine karar vermek gerekir. Burç ve meslek seçimi ile ilgili de bazı hususları bilmek, hem kendinizi tanımanıza hem de nasıl bir iş seçmeniz gerektiğine yardımcı olabilir.

1. Koç Burcu

Karakter olarak övülmeyi severler, çalışan ve azimlidirler. Paradan çok, makam ve mevki sahibi olmaya daha fazla önem verirler. Seyahat imkanı olan işleri daha çok meyillidirler. Çalışmayı, oturmaya tercih ederler.

2. Boğa Burcu

Girişimcilik konusuna oldukça uzak bir burç tipidir. Risk almayı sevmezler ve garanticilik kendileri için daha güvenilir bir yaşam modelidir. Bu nedenle macera gerektiren bir işle meşgul olmazlar. Resmi işlerden hoşlanırlar. Masa başı iş kendileri için çok uygundur. Görselliğe ve estetiğe çok önem verirler.

3. İkizler Burcu

Masanın başında oturup, iş yapıyormuş gibi görünmektense sahada olmayı tercih ederler. İnsanlardan uzak çalışma şekilleri kendilerine uygun değildir. İnsanlarla konuşabilecekleri, iletişim halinde olacakları bir çalışma şekli tercih ederler.

4. Yengeç Burcu

Sezgileri oldukça kuvvetli olan yengeç burcu insanları, tam bir proje adamı olarak görülür. Proje yönetimi ve uygulama aşamasındaki riskleri sezebilen ve bununla ilgili çözümler getiren bu tip insanlar, masa başı işi severler.

5. Aslan Burcu

Kariyerinde eğitimine önem veren ve lider olmak isteyen özellikleri ile ön plana çıkar. Risk almayı sever ve kendisini geliştirmeyi önemser.

6. Başak Burcu

Eleştirmeyi oldukça sevenler, ancak bu tutumları insanlar arasında sevilmelerini engellese de, iş hayatında başarılı olmalarını sağlar. Çünkü kimsenin fark etmediği detayları görür, eleştirel bakış açısı ile yenilikçi fikirler sunabilir.

7. Terazi Burcu

Çalışkanlıkları ile ön olana çıkarlar, kendilerini strese sokmayan ve çok fazla yormayacak iş modellerini severler. Çalışkanlıkları sayesinde iş hayatında başarılı olurlar.

8. Akrep Burcu

Soğukkanlı olmaları ile tanınan bu tip insanlar, en kritik ve gergin anlarda ön plana çıkarlar. Sorun çözme kabiliyetleri yüksektir, iyi bir irade disiplini gösterirler ve gerçekçi yaklaşımlardan hoşlanırlar.

9. Yay Burcu

Daha çok entelektüel yanları ile ön plana çıkarlar. Kendileri için odaklanmak çok fazla önemlidir ve bunun için bulundukları ortama önem verirler. Felsefe, bilgelik ve inançlarla ilgilenirler. Rutinlik, hayat tarzlarını olumsuz şekilde etkiler.

10. Oğlak Burcu

Mesuliyet ve sorumluluk bilinci gelişmiş kişilerdir. Bu nedenle sosyal projelere katılmayı çok arzular ve severler. Proje yönetimi konusunda yetenekleri vardır. Yaratıcı fikirleri ile sorunlara karşı kalıcı çözümler üretirler. Azimlidirler ve önlerine çıkan engelleri aşma konusunda inatçıdırlar.

11. Kova Burcu

Öğrenmenin yeri ve vaktinin olmadığını düşünür. Çalışmayı, kendisini geliştirmek için ister. Para ikinci plandadır. İdealist bir yaşama alışkanlığı vardır. Samimiyeti ve hoşgörüyü sever.

12. Balık Burcu

İç dünyaları gelişmiş kişilerdir. Uyumludur, iyi iletişim kurar ve etrafına uyum sağlaması çok kısa sürer. Kendi geçimi çalışması gerektiğine inanır ama bunun bir hırs uğruna yapılması gerektiğini düşünmez. Kariyer hırsı ve hedefleri pek yoktur.

1
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
İş Hayatında Burçların Yeri

Giriş Yap

Beyaz Yakarış ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!